Vinný lístek

Šumivá vína

Bohemia Sekt
demi sec - polosuché0,75 l200,- Kč
Proslulé šumivé víno, které si již více než 35 let získává milovníky vín svou harmonickou jemně polosladkou chutí a svěží středně plnou květnatou vůní. Pro jeho výrobu sekundárním kvašením francouzskou metodou Charmat jsou vybírána vysoce kvalitní bílá vína a ta jsou do základního cuvée pečlivě sestavována podle originální receptury.

Bohemia Regia
brut - extrasuché0,75 l220,- Kč
Vysoce ušlechtilé víno s jemnou a svěží vůní, harmonickou chutí s příjemně vystupujícími kyselinkami a jemným, dlouhotrvajícím perlením. Cuveé je složeno z odrůd Veltlínské zelené a Ryzlink vlašský. Vyrobeno Charmatovou metodou kvašení v tanku.

Bohemia Regia
rose brut - extrasuché0,75 l250,- Kč
Nejnovější přírůstek do rodiny Bohemia Sekt, skvělá kompozice Frankovky a Svatovavřineckého. Sekt s bohatším a zároveň dlouhotrvajícím perlením, s nádhernou lososovou barvou. Ve vůni se projevuje svěžest a ovocnost s tóny lesních plodů. Svěží a harmonická chuť vynikne při podávání s lehkými předkrmy z ryb.

Château Bzenec
brut - extrasuché0,75 l320,- Kč
Sekt kvašený metodou transvals, 100% z odrůdy Ryzlink rýnský. Čirý sekt s jiskrou a jemným dlouhotrvajícím perlením, světle zelenkavou barvou a jemnou, harmonickou kyselinou, typickou pro Ryzlink rýnský. Doporučení ke kanapkám, jako welcome drink nebo pro příjemný letní podvečer.

 

Bílá vína

Müller Thurgau2003
Château MikulovMikulovská podoblast0,75 l170,- Kč
Víno zelenkavě žluté barvy s mladým, moderním buketem. Osobitní, intenzivní vůně evokuje přezrálé broskve v kombinaci s kvetoucím akátem, v náznaku jsou citrusové až grepové tóny .V chuti velmi pitelné, s příjemnou, hravou kyselinkou, která zaručuje dlouhotrvající svěžest vína, ale zároveň jeho pěknou harmonii. Chuť vína květnatě kořenitá,elegantní, v závěru navozující chuť vyzrálých broskví. Doporučujeme podávat předkrmům, k zeleninovým jídlům nebo salátům, slepičím vývarům, drůbežím specialitám.

Ryzlink vlašský2007- pozdní sběr
Château MikulovMikulovská podoblast0,75 l270,- Kč
Svěží jiskrné víno, zelenkavé, zráním až zlatozelené barvy s bohatým aroma přezrálého ovoce, podbarvené  tóny citrusů a tropického ovoce. V chuti svěží, pitelné, ale zároveň široce kořenité, s jemným zbytkovým cukrem a  perspektivní pikantní kyselinkou. V dochuti dlouhé s jemným nádechem minerálnosti. V gastronomii vhodné ke krémovým zeleninovým polévkám,  těžším úpravám drůbeže a  pochoutkám ze sladkovodních ryb.

Ryzlink rýnský2003 - pozdní sběr
Château BzenecSlovácká podoblast0,75 l320,- Kč
Odrůda typická pro obec Bzenec, víno slámově žluté barvy, svěží, elegantní ovocná vůně, v závěru s nádechem květin. V chuti je tento Ryzlink velmi plný, extraktivní s harmonickou kyselinkou. Doporučujeme k mořkým plodům, dravým rybám a jemně upravenému telecímu masu, krůtě či králíku.

Rulandské bílé2003 - pozdní sběr
Château BzenecSlovácká podoblast0,75 l320,- Kč
Nádherně jiskrná světle žlutá barva se zlatavými odstíny již v úvodu prozrazuje výbornou vyzrálost hroznů. Svěží vůně domácího ovoce, především přezrálé hrušky a meruňky se v závěru mění na vůni žlutého cukrového melounu. Má dobrý potenciál a dynamiku pro budoucí zrání. V gastronomii skvěle doplní předkrmy z ryb a korýšů, zejména humrové a krevetové koktejly.

Rulandské bílé2005 - pozdní sběr
Habánské sklepyVelkopavlovická podoblast0,75 l370,- Kč
Víno s krásně zelenožlutou barvou. Vůně je výrazná odrůdová, jemně ovocná až medová. V chuti mladé, elegantní s perspektivou růstu.Víno s harmonicky rozloženými kyselinami, jenž podtrhují jeho plnost a extraktnost. Jeho chuť vynikne v kombinaci s úpravami drobné zvěřiny a výraznými paštikami. Odrůdovou vůní rozkvetlých růží a fialek. Chuť vína široká s bohatou strukturou, výraznou plností a příjemně vyváženým zbytkovým přírodním. Vhodné podávat k těžším kořenitým jídlům, k asijským specialitám, vynikající k dezertům a moučníkům.

 

Červená vína

Svatovavřinecké2003
Château MikulovMikulovská podoblast0,75 l190,- Kč
Víno světle rubínové barvy, s jemnou nazrálou vůní, připomínající přezrálé třešně a sušené švestky s jemným nádechem skořice. V chuti jemné a vyrovnané s příjemnou tříslovinou, která se zráním zjemňuje. Doporučujeme k tmavým kořenitým masům, zvěřině, vynikající s ušlechtilými sýry.

Rulandské modré2005- výběr z hroznů
Château MikulovMikulovská podoblast0,75 l290,- Kč
Vynikající víno, jehož lze dosáhnout jen v mimořádných ročnících. Jiskrné víno, světlejší granátové barvy. Vůně velmi intenzivní, připomínající lesní plody – jahody, maliny. Chuť harmonická, sametová, zakulacená dlouhodobým zráním na sudu. Určitě obohatí gastronomické zážitky při konzumaci s jemnými úpravami zvěřiny nebo ušlechtilým sýrům.

Cabernet Sauvignon2006
Château MikulovMikulovská podoblast0,75 l190,- Kč
Jiskrné, tmavě rubínové víno s fialovým odleskem. Intenzivní komplexní vůně černého rybízu a drobného červeného ovoce. Chuť robustní, plná, široce sametová s bohatou strukturou tříslovin a jemnou čokoládo-mandlovou dohutí. V gastronomii doporučujeme k úpravám jehněčího, kůzlečího a k tmavým masům výrazné chuti, vynikající k aromatickým a plísňovým sýrům.

Zweigeltrebe2003- pozdní sběr,barrique
Habánské sklepyVelkopavlovická podoblast0,75 l480,- Kč
Svěží ovocné víno, sytě červené barvy, které překvapí nádhernou kombinací višnového aroma a nádechu vanilky. Dobré tělo harmonizuje s měkkou sametovou dochutí. Víno pro získání bohatosti a plnosti zrálo 6 měsíců na novém sudu ze speciálního druhu dubu. Doporučujeme k výrazným úpravám tmavých mas, grilovaným nebo uzeným masům, uzenému selátku. Víno oceníte v kombinaci s ušlechtilými plísňovými sýry.

 

Bílá vína – Sladký závěr

Pálava2005- výběr z hroznů
Vinařství PavlovMikulovská podoblast0,50 l350,- Kč
Nejlepší vyzrálé hrozny Pálavy sesychaly do hrozinek 3 měsíce na slámových rohožích. Mošt měl po slisování 37˚ cukernatosti. Slámové víno se vyznačuje zlatě žlutou barvou, plným, charakteristickým aroma a chutí, která Vám dlouho zůstane v ústech. Zbytkový cukr 190 – 210 g/l.

Rulansdké šedé2005 - výběr z bobulí
Vinařství PavlovMikulovská podoblast0,50 l350,- Kč
Barva vína je sytě zlatavá, zráním až bohatě žlutá. Vůně intenzivní a harmonická, připomínající kombinaci sušených rozinek, přezrálého exotického ovoce a lučního medu. Chuť svojí strukturou plně odpovídá buketu, nástup je lahodně medový, s překrásnými botrytickými tóny přezrálých hroznů. Víno, které nejlépe vynikne v kombinaci se sýry s modrou plísní nebo s teplou terinou z husích jater.

 

Bílá vína

http://www.misenska.cz
Savignon2007- pozdní sběr
Vinařství ŠabataVelkopavlovická podoblast0,75 l290,- Kč
Víno s travnatým tónem zralé broskve ve vůni i chuti. Zbytkový cukr 1,8 g/l, kyseliny 7,3 g/l.

Veltlínské zelené2008- kabinet
Vinařství ŠabataVelkopavlovická podoblast0,75 l230,- Kč
Ve vůní a v chuti dominuje lipový květ a lehký tónmuškátového oříšku. Hodí se hovězímu masu, mořským rybám, vepřovému řízku i omáčkám a slaným předkrmům. Zbytkový cukr 1,2 g/l, kyselinky 5,3 g/l.

Muller Thurgau2007- kabinet
Vinařství ŠabataVelkopavlovická podoblast0,75 l200,- Kč
Lehké víno s květnatými aromatickými tóny.Hodí se k telecímu masu, rybám a k šunkovým předkrmům. Zbytkový cukr 13,0 g/l, kyseliny 6,6 g/l Polosuché.

Rulandské šedé2007- výběr z hroznů
Vinařství ŠabataVelkopavlovická podoblast0,75 l290,- Kč
Víno lehkými tóny citrusových plodů. Ležením vznikají pro odrůdu typické chlebnaté tóny ve vůni i v chuti. Polosladké. Doporučujeme ke kuřecím prsíčkům v medové omáčce, panence s brusinkovou omáčkou, dezertům se zmrzlinou. Zbytkový cukr 29,4 g/l, kyseliny 7,5 g/l.

André2008- kabinet
Vinařství ŠabataVelkopavlovická podoblast0,75 l180,- Kč
Kříženec odrůd Frankovka a Svatovavřinecké.Výrazné aroma, tmavá, rubínová barva. Lehké ovocité víno se stopami peckového ovoce Hodí se k tmavému, či uzenému masu. Zbytkový cukr 1,3 g/l, kyseliny 5,1 g/l.

Frankovka2007 - pozdní sběr
Vinařství ŠabataVelkopavlovická podoblast0,75 l250,- Kč
Příjemné uhlazené víno, ve vůni dominující višně, v chuti jemné třísloviny. Hodí se ke zvěřině, tmavému masu, k drůbeži i k těstovinám. Zbytkový cukr 2,6 g/l, kyseliny 6,9 g/l.

Svatovavřinecké2007 - kabinet
Vinařství ŠabataVelkopavlovická podoblast0,75 l180,- Kč
Typické odrůdové aroma peckového ovoce (třešeň, višeň). Hodí se ke kořeněnému vepřovému masu, kachně, huse i zvěřině.Zbytkový cukr 2,0 g/l,kyseliny 5,7 g/l.

Rulandské modré2008
Vinařství ŠabataVelkopavlovická podoblast0,75 l180,- Kč
Víno s typickou cihlově červenou barvou. Ostružinová chuť je provázena tóny peckového ovoce. Zbytkový cukr 1,4 g/l, kyseliny 5,8 g/l.

 

Doprodej vín

Ryzlink vlašský2006- pozdní sběr
Château MikulovMikulovská podoblast0,75 l270,- Kč
Svěží jiskrné víno, zelenkavé , zráním až zlatozelené barvy s bohatým aroma přezrálého ovoce, podbarvené  tóny citrusů a tropického ovoce. V chuti svěží, pitelné, ale zároveň široce kořenité, s jemným zbytkovým cukrem a  perspektivní pikantní kyselinkou. V dochuti dlouhé s jemným nádechem minerálnosti. V gastronomii vhodné ke krémovým zeleninovým polévkám,  těžším úpravám drůbeže a  pochoutkám ze sladkovodních ryb.

Muller Thurgau2005- pozdní sběr
Vinařství ŠabataVelkopavlovická podoblast0,75 l200,- Kč
Ve vůni a chuti mohutná škála „bomparových“ ovocných tónů, anýz.V chuti také nasládlé /jednoduché cukry/, avšak suché víno.Hodí se k telecímu masu, rybám a k šunkovým předkrmům. Zbytkový cukr 1,5 g/l, kyseliny 3,9 g/l.

Veltlínské zelené2006-pozdní sběr
Vinařství ŠabataVelkopavlovická podoblast0,75 l260,- Kč
Ve vůní a v chuti dominuje lipový květ a lehký tón muškátového oříšku. Hodí se hovězímu masu, mořským rybám, vepřovému řízku i omáčkám a slaným předkrmům. Zbytkový cukr 0,9 g/l, kyselinky 3,9 g/l.